Sezon na Targi Pracy rozpoczęty

Sezon na Targi Pracy rozpoczęty

Marzec to dobry miesiąc do szukania pracy. Na kandydatów czeka szereg imprez podczas których można porozmawiać oko w oko z pracodawcami i ocenić swoje szanse na rynku pracy.

Targi pracy mają ułatwić firmom i młodym ludziom poszukującym zatrudnienia lub stażu bezpośrednie spotkanie i nawiązanie współpracy. To doskonała propozycja zwłaszcza dla studentów stawiających pierwsze kroki na rynku pracy. Bardzo często bowiem nie wiedzą oni jeszcze, w jakiej branży chcieliby pracować i co ich interesuje.

Dlaczego warto wziąć udział w targach pracy?

Pracodawcę poznasz w nieformalnej atmosferze. Możesz zdobyć informacje o atmosferze pracy i kulturze organizacyjnej. Dowiesz się tego, o czym nie przeczytasz na oficjalnej stronie pracodawcy. Wypytaj pracodawcę o terminy i sposoby rekrutacji, o możliwości rozwoju zawodowego czy benefity pracownicze.  Dzięki temu przekonasz się czy sam chciałabyś podjąć współpracę z daną firmą.

Zaprezentuj swoja osobowość. Podczas targów nie tylko zostawisz swoje cv, które jest listą argumentów racjonalnych czy pasujesz do danej organizacji, ale też zaprezentujesz swoją osobę, sposób bycia, poczucie humoru, inicjatywę itp. Łatwiej zapamiętać żywego człowieka niż kilka zdań na papierze lub w mailu. Tym samym, zwiększysz szansę, że Twoje cv nie zginie wśród setek innych.

Weź udział w prelekcjach, warsztatach, szkoleniach, które często towarzyszą imprezom targowym. Skorzystaj z porad specjalistów dotyczących planowania Twojej kariery, pisania dokumentów aplikacyjnych czy przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej. Zrób zdjęcie do cv. Wysłuchaj wykładu motywacyjnego. Wypełniaj przykładowe testy rekrutacyjne.

Zapraszamy do udziału:

5 marca  - Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości Półtechniki Śląskiej w Gliwicach

6 marca - JOBICON Kraków

22 marca – Absolvent Talent Days. GWSH jest partnerem wydarzenia, w tym dniu studenci stacjonarni mają dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

26 marca – Dni Kariery AIESEC

7 kwietnia – Kariera IT Katowice

A już teraz zapraszamy na WIRTUALNE TARGI PRACY – dostępne od 7 lutego do 1 marca 2018 roku, wszelkie informacje związane z wydarzeniem dostępne są na gpd-sgh.pl.

8
Luty2018