Jaki jest Twój styl uczenia się? QUIZ

Jaki jest Twój styl uczenia się? QUIZ

Wakacje w pełni, jednak niektórzy studenci powoli zaczynają myśleć o egzaminach, które czekają ich we wrześniu. Perspektywa wydaje się mało optymistyczna, ale nauka może okazać się bezbolesna, kiedy wiemy, jaki styl uczenia się jest do nas najlepiej dopasowany. Aby się tego dowiedzieć zapraszamy do wypełnienia quizu!

  • Podczas pracy w grupie:

a)       Motywujesz innych do pracy i pilnujesz czasu wykonania zadania.

b)      Nie przepadasz za pracą w grupie, bo wszyscy Cię zawsze poganiają.

c)       Przydzielasz zadania i analitycznie podchodzisz do proponowanych przez grupę rozwiązań

d)      Podajesz dużo rozwiązań pomysłów, odnosisz się do podobnych przypadków, o których czytałeś już wcześniej.

  • Kiedy masz do zrealizowania duży projekt zaliczeniowy:

a)       Zabierasz się za pracę w ten sam dzień, w którym prowadzący poinformował o zadaniu.

b)      Odkładasz pracę „na później” i ostatecznie oddajesz ją tydzień po terminie.

c)       Gromadzisz niezbędne materiały, rozpisujesz dane w tabelach i diagramach, bardzo starannie dobierasz argumenty.

d)      W momencie usłyszenia o projekcie, masz już w głowie listę artykułów o tej tematyce, które ostatnio przeczytałeś i będziesz mógł je wykorzystać.

  •  Gdy nie potrafisz czegoś zrobić:

a)       Nie tracisz czasu na martwienie się, podejmujesz próby aż do skutku lub pytasz innych, jak można to zrobić.

b)      Dużo czasu poświęcasz na przemyślenie każdej możliwej opcji rozwiązania tego problemu.

c)       Starasz się rozpisać krok po kroku etapy wykonania zadania, żeby dostrzec, gdzie dokładnie popełniasz błąd.

d)      Słuchałeś kiedyś wykładu na TED, gdzie prowadzący opowiadał o podobnym zadaniu – spróbujesz wykorzystać tę wiedzę, by sobie poradzić.

  •  Najbardziej lubisz:

a)       Działać.

b)      Myśleć.

c)       Liczyć.

d)      Czytać.

  •  Bycie liderem:

a)       Nie sprawia Ci większego problemu, lubisz widzieć, że Twoja postawa motywuje innych do pracy.

b)      Nie lubisz czuć na sobie presji, wolisz kiedy inni przewodzą.

c)       Nie przeszkadza Ci, pod warunkiem, że inni dostosują się do Twojego perfekcyjnie opracowanego planu działania.    

d)      Wolisz pełnić w grupie rolę eksperta.

 

 

Jeśli wybrałeś większość odpowiedzi A:

Jesteś typem „Nurka” – rzucasz się na głęboką wodę i maksymalnie angażujesz w pracę. Nie lubisz tracić czasu więc w miarę możliwości wszelkie zadania wykonujesz od razu i na czas. Dobrze sprawdzasz się w roli lidera, który motywuje do działania i odpowiada za ciągłość pracy w grupie. Obszarami, nad którymi możesz popracować są: słuchanie innych uczestników grupy i branie pod uwagę ich pomysłów, kreatywne myślenie oraz planowanie – w określonych sytuacjach dobrze przygotowana strategia jest podstawą dalszego, skutecznego działania.

 

Jeśli wybrałeś większość odpowiedzi B:

Jesteś typem „Marzyciela” – lubisz abstrakcyjne rozważania i często odpływasz myślami w nieznane rejony. Lubisz dokładnie przemyśleć dany problem i przeanalizować wszystkie dostępne Twojej wyobraźni scenariusze. Jesteś osobą kreatywną, potrafisz znaleźć niekonwencjonalne wyjścia z trudnej sytuacji. Obszarami, nad którymi możesz popracować są: dotrzymywanie terminów i organizacja czasu, a także umiejętności przewodzenia grupie i brania na siebie odpowiedzialności.

 

Jeśli wybrałeś większość odpowiedzi C:

Jesteś typem „Logika” – lubisz konkrety i jasno opracowane schematy działania. Jesteś świetnym organizatorem pracy. Bardzo dobrze rozwiązujesz problemy w oparciu o rzetelną i logiczną analizę sytuacji. Masz krytyczne podejście do rzeczywistości, nie zadowalasz się zastaną wiedzą tylko starasz się szukać odpowiedzi na stawiane przez siebie pytania. Obszarami, nad którymi możesz popracować są kreatywność, wrażliwość na innych i współpraca z nimi, a także elastyczność w dopasowaniu się do sytuacji.

 

Jeśli wybrałeś większość odpowiedzi D:

Jesteś typem „Reflektora” – „oświetlasz” swoją wiedzą te obszary, które dla innych są nieznane. Masz dużą wiedzę ogólną, dzięki czemu łatwo przychodzi Ci dostrzeganie związków pomiędzy pewnymi zjawiskami. Dużo czytasz, można zwrócić się do Ciebie o polecenie literatury z prawie każdej dziedziny, a na pewno będziesz coś znał. Jesteś kreatywny, pomysły same wpadają Ci do głowy. Obszarami, nad którymi możesz popracować są: przywiązywanie większej wagi do szczegółów, selekcjonowanie posiadanych informacji i umiejętności przewodzenia grupie.

 

Koncepcja 4 stylów uczenia się pochodzi z książki S. Cottrell „Podręcznik umiejętności studiowania”. Zachęcamy do zapoznania się z tą pozycją, aby pogłębić wiedzę na temat własnego stylu.

 

Pamiętaj, że zamieszczony powyżej quiz jest formą zabawy. Jeśli zainteresował Cię Twój wynik, to zapraszamy do Biura Karier, gdzie dowiesz się więcej na temat stylów uczenia się i wykorzystywania swojego potencjału. Kontakt: biurokarier@gwsh.pl

7
Sierpień2018