Międzynarodowe Stypendium Parlamentarne

Międzynarodowe Stypendium Parlamentarne

Czy chcielibyście pracować pięć miesięcy w niemieckim parlamencie i poznać Bundestag z bliska? Macie ochotę poznać codzienną pracę posła Bundestagu i jednocześnie jako student / studentka zasmakować życia uniwersyteckiego? Niemiecki Bundestag, wraz z berlińskim Wolnym Uniwersytetem, Uniwersytetem im. Humboldtów oraz Politechniką Berlińską zaprasza na Międzynarodowe Stypendium Parlamentarne. Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 lipca 2019r.

IPS przeznaczone jest dla wysoko wykwalifikowanych i zainteresowanych polityką młodych ludzi, którzy po zakończeniu stypendium zamierzają powrócić do swoich krajów i współuczestniczyć w czynnym i odpowiedzialnym kształtowaniu ich demokratycznej przyszłości.

Niemiecki Bundestag, parlament Niemiec, podczas trwającego 13 tygodni stażu w biurze jednego z deputowanych do Bundestagu stwarza młodym ludziom okazję do poznania niemieckiego systemu parlamentarnego i procesów podejmowania decyzji politycznych oraz zebrania praktycznych doświadczeń w zakresie pracy parlamentarnej.

Wyboru stypendystów dokonuje niezależna komisja Niemieckiego Bundestagu.

Jesteś zainteresowany/a? Informacje dotyczące warunków rekrutacji na stypendium oraz niezbędnych dokumentów znajdziesz tutaj.

17
Lipec2019