Staż w Parlamencie Europejskim!

Staż w Parlamencie Europejskim!

Pani Jadwiga Wiśniewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, zaprasza studentów na płatne, sześciotygodniowe staże w Parlamencie Europejskim.

W październiku, rusza kolejny projekt adresowany do młodych. Studenci z województwa śląskiego powalczą o płatny, 6-tygodniowy staż w biurze Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej w Brukseli. Stażyści będą mieli szansę wziąć udział w posiedzeniach parlamentarnych komisji, grup politycznych oraz sesjach plenarnych. Ponadto, zapoznają się z organizacją i zadaniami Instytucji Europejskich: Rady Europejskiej, Komisji Europejskiej czy Rady Unii Europejskiej. Młodzi ludzie będą mieli także okazję, aby sprawdzić swoją znajomość języka obcego, nie tylko podczas tłumaczenia tekstów, czy sporządzania notatek, ale także poprzez współpracę przy projektach związanych z bieżącymi działaniami Europoseł Wiśniewskiej. W ciągu ostatnich pięciu lat staż w brukselskim biurze odbyło 40 studentów

- Zapraszam młodych ludzi do współpracy. Staż jest doskonałą szansą poznania, jak w praktyce funkcjonuje Parlament Europejski, a także okazją do rozwoju zainteresowań, zdobycia cennego doświadczenia, szlifowania znajomości języków obcych i poznania Brukseli. Takie doświadczenie bez wątpienia rozszerzy spojrzenie na świat zaprasza na staże do swojego biura w Brukseli Europoseł Jadwiga Wiśniewska.

Studenci z województwa śląskiego zainteresowani odbyciem stażu w biurze Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej w Brukseli proszeni są o przesłanie na adres: jadwiga.wisniewska.ep@gmail.com swojego CV z listem motywacyjnym wraz z esejem nt. „Przyszłość Unii Europejskiej – szanse i zagrożenia”.

Studenci, którzy napiszą najlepsze prace wyjadą na miesięczne staże do biura Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej w Brukseli.

O wynikach Konkursu "Wygraj Staż w PE" laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie.

Szczegóły w Regulaminie, pod numerem tel. 34 313 31 40 oraz na stronie: https://jadwigawisniewska.pl/strony/staze-w-pe

8
Październik2019