Jan Borsa

Jan Borsa

Dyrektor Jednostki Agencyjej Gliwice PZU Życie SA

Absolwent studiów magisterskich GWSH - Socjologia Mediów, rocznik 2009-2011

Rozpoczęcie studiów - Master of Business Administration

Jest odpowiedzialny za rozwój kadrowy zespołu, szkolenia, organizację pracy agentów, koordynowanie działań w terenie oraz realizację planów sprzedaży.

Jak to się stało, że pracuje Pan w tym zawodzie?

Kiedy otrzymałem telefon w sprawie rozmów nt. współpracy ze strony PZU Życie, miałem mieszane uczucia, nie byłem przekonany czy to mój kierunek drogi. Podjąłem ryzyko - zdecydowałem się, bo dostrzegłem dla siebie szansę. Zaczynałem jako agent  ubezpieczeniowy, już wtedy mimo krążących mitów nt. pracy agenta przekonałem się, że wszystko można ze sobą połączyć i  nie trzeba rezygnować z  rodziny, pasji (treningów, podróży). W tym zawodzie ważna jest skuteczność własnych działań, nie ma limitów wynagrodzenia, przez co często kalkulujesz: Ile trzeba odbyć spotkań? Ile trzeba wykonać rozmów, aby zachęcić klienta do spotkania? Praca doradcy to trudny początek dla osoby po studiach, nie każdy się do niej nadaje - jednak satysfakcja z pracy, warta jest próby. Jedno z ważniejszych aspektów jest nastawienie do drugiego człowieka. Moja babcia zawsze powtarzała, abym otaczał się dobrymi ludźmi, bo wtedy łatwiej się żyje.

Jakie ma Pan wspomnienie z czasu studiów, co najlepiej Pan wspomina?

Najlepiej wspominam zajęcia w dużym gronie studentów, kiedy to mogliśmy powymieniać się doświadczeniami zawodowymi, wspierać się. Bardzo dużo indywidualności poznałem na studiach, ludzi dzięki którym uwierzyłem że wszystko jest możliwe. Pamiętam słowa kierowane z ust mojego Ojca, który zawsze pytał mnie: „Janku czy lepiej być najlepszych wśród najgorszych, czy najgorszym wśród najlepszych”? Cieszę się, że zawsze wyznaczałem sobie wysoko poprzeczkę, wiele mnie to nauczyło :)

Co doradziłaby Pan swoim młodszym kolegom wchodzącym dopiero na rynek pracy?

Próbować, bo życie jest krótkie. Ja zdecydowanie nakłaniam do szukania szczęścia zawodowego. Niestety nic się nie zmieni w naszym życiu, jeśli nie zaczniemy czegoś w nim zmieniać sami. Ludzie nie zdają sobie sprawy jaki potencjał w nich drzemie – trzeba go tylko wydobyć. Ja pomagam absolwentom wchodzącym na rynek zaistnieć.

Zapraszam do Gry Rekrutacyjnej PZU, poznasz bliżej specyfikę Pracy na stanowisku specjalisty,  - być może to także będzie Twój nowy kierunek

Adres: https://rekrutacja-sprzedaz.pzu.pl/AU-OPL1