Wydział Medyczny - zajęcia otwarte

Kolejny raz uczniowie szkół średnich spotkali się z pracownikami i wykładowcami GWSH, żeby poznać bliżej ofertę naszej Uczelni i sprawdzić, jak wyglądają zajęcia na kierunkach, które ich interesują. Tym razem prezentowaliśmy Fizjoterapię, Pielęgniarstwo oraz Kosmetologię.

Wydział Medyczny GWSH odwiedziło w ten dzień kilkudziesięciu uczniów z aglomeracji. W planie, poza prezentacją na temat Uczelni i możliwości, które daje swoim studentom, znalazły się również dwa krótkie wykłady prodziekanów odpowiedzialnych za swoje kierunki oraz cykle 3 zajęć warsztatowych. Uczniowie obejrzeli pracownie między innymi do fizjoterapii i masażu, przygotowali preparaty do analizy mikroskopowej, którą później przeprowadzili a następnie spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie czekała na nich lekcja wzbudzająca najwięcej emocji – zorganizowaliśmy dla nich pokazowe zajęcia dotyczące nauki poruszania się na wózku inwalidzkim. W ten sposób chcieliśmy pokazać im nie tylko z jakimi trudnościami muszą borykać się na co dzień osoby niepełnosprawne (symulacja przejazdu wózkiem ręcznym przez torowisko i krawężniki), ale także sposób nauki poruszania się na wózku osób, które utraciły możliwość chodzenia.

Profesjonalna sesja fotograficzna w togach i biretach również wzbudziła niemałe zainteresowanie.

W związku z licznymi pytaniami o możliwość przeprowadzenia podobnych lekcji pokazowych dla zorganizowanych grup uczniów chcemy poinformować, że przygotujemy je dla Państwa z przyjemnością.

Kontakt: biurokarier@gwsh.pl